Erasmus Haarlock, Tułacz

Description:

Erasmus Haarlock jest ostatnim żyjącym członkiem rodu Haarlocków i spadkobiercą ich statutu. Na początku 7 wieku M41, patriarcha rodu Haarlocków umarł nie wyznacząjąc następcy i rozpoczęła się krwawa wojna domowa. Erasmus miał dość dalekie prawa do statutu, jednak jego żona i córka zostały zamordowane przez zabójcę. Doprowadzony do obłędu przez to wydarzenie, sprawił by nic podobnego już się nie wydarzyło i rozpoczął krwawą krucjatę przeciw swojej krwi. Brutalnie zamordował wszystkich, którzy mieli jakiekolwiek więzy krwi z jego rodziną. W 703.M41 opuścił sektor Calixis i udał się do Koronus Expanse na pokładzie swojej fregaty – Włóczni przeznaczenia i słuch o nim zaginął.

Przez ten czas Erasmus starał się odwrócić bieg wydarzeń i uratować swoją żonę i córkę. W swoim szalonym zadaniu nie zostawił kamienia na kamieniu. Zbudował tajemną maszynerię. Zawierał pakty z demonami i maczał palce w obcej technologii. Potrafił nawet podróżować w czasie, jednak biegu wydarzeń zmienić nie potrafił. Mógł jedynie oglądać jak jego żona ginie przed jego oczami na milion różnych sposobów.

W końcu udał się do legendarnej Wiedźmy z Dusk, która skierowała go do Komusa – Tyraniej Gwiazdy, która od lat należała do jego rodu. Miał zrozumieć jej zagadkę, a wtedy spełni się życzenie jego serca. Haarlock dość szalony – zrozumiał że miał za mało mocy, aby mu się udało, więc stwierdził że potrzebuje mocy Tyraniej Gwiazdy. Odpalił Tesserakt i udał się na Komus. Zaspokoiło to jego rządze – bo ich już nie miał, ale jego żona i córka nareszcie mogły spocząć w pokoju.

Haarlock powrócił na planecie Dusk za sprawą jego sług, które przygotowały jego drogę powrotną, a także akolitów inkwizycji, którzy pozwolili na jego powrót.

https://community.fantasyflightgames.com/topic/25103-the-definitive-haarlocks-legacy-speculation-and-spoiler-thread/

http://forum.rpg.net/showthread.php?770558-Dark-Heresy-Rogue-Trader-The-Seven-Devil-of-Dread-Calyx
Radical’s handbook pg 97/98
https://drive.google.com/open?id=0B1ZZ08LbYVglSHNuOFI4SlJ0b2c

Bio:

Erasmus Haarlock, Tułacz

Battlefield Calixis Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik