Hektor Balazar III z rodu Virga

Arystokrata z Charybdis

Description:

Ma ponad sto lat, ale bogactwo pozwala mu utrzymać się w świetnej formie, mimo ogromnego zacofania na planecie, którą rządzi. Ma ostre, arystokratyczne rysy twarzy i zadbane włosy i zarost przyprószone szlachetną siwizną. Zawsze nosi stroje przypominające mundur w kolorach jego rodu: srebro na błękicie.

Bio:

Od ponad sześćdziesięciu lat sprawuje rządy na Charybdis. Choć nigdy nie został kanclerzem, to zawsze był wysokopostawionym członkiem rządu, a jego pozycja jako głowy rodu Virga daje mu zwierzchnictwo nad całą planetą.

Ród Virga osiągnął swoją pozycję dzięki przewodniczej roli w rebeli. Byli jedynym arystokratycznym rodem, który wystąpił przeciwko Imperium. Choć władze Imperialne represjonowały cały ród, to gdy odeszły lud kopca Lidia nie zapomniał, kto z arystokratów stanął po ich stronie. Dewizą jego rządów jest ustrzymanie pokoju za wszelką zarówno jeśli chodzi o plemiona nomadów, jak i Wilki. Jego polityka appeasmentu sprawiła, że od dwóch cykli nikt nie walczył z Wilkami. Opisuje to, jako sukces: nikt nie zginął w walce z niepowstrzymywalnym najeźdźcą. W polityce domowej promuje system kapitalistyczny i wolny handel. Znane są jego plany stworzenia konsorcjum, które zajęłoby się odbudową jednego z kopców na Goliacie.

Osobiście jest bezdzietnym wdowcem, a jego następcą jest obecny kanclerz Inigo Balazar I z rodu Virga, jego siostrzeniec. Miał siostrę bliźniaczkę, która została zabrana przez Wilki. Inigo jest synem jego młodszej siostry – pojedynczej.

Został stracony za herezję przez Brata Bjorna Ulfsona.

Hektor Balazar III z rodu Virga

Battlefield Calixis Witold_Fiore_Hess Witold_Fiore_Hess