Theon Coldwater

Dowódca Kompani z Charybdis, Naczelny Wódz kopca Lidia

Description:

Wydaje się równocześnie pełen wigoru i stoickiego spokoju. Równocześnie zawsze wygląda na praktycznego i zroworozsądkowego człowieka. Jednak w samym sercu jest wojownikiem i tak właśnie mówi i porusza się.Kompania z Charybdis nie ma oficjalnego munduru, a jedynym ich znakiem rozpoznawczym jest szeroki pas ze skóry z klamrą z wizerunkiem czaszki. Do tego Theon wybiera skórzane ubrania i płaszcze.

Bio:

Ród Coldwater był kiedyś szanowany i potężny na. Przez wieki jego rolą było przygotowywanie regimentów gwardi. Zajmowali się wszystkim od szkolenia ludzi aż po projekty guzików na ich mundurach. Trzymając rękę na wszelkich kontraktach na wyposażenie i zaopatrzenie żołnierzy ich wpływy były niemal nieograniczone. Nic dziwnego, że pozostali lojalni imperium aż do samego konca. Gdy jednak po zakończeniu rebeli Imperium i tak odwróciło się od Charybdis, ród Coldwater stracił najwięcej. Ich upadek był błyskawiczny i Theon Coldwater szybko pozostał ostatnim jego potomkiem.,
Theon poświęcił swoje życie na odbudownie potęgi swojego rodu. Udało mu się przejąć kontrolę nad siłami zbrojnymi kopca Lidia i uniezależnić je od rządów rodu Virga. Oprócz tego udało mu się zdobyć przepiękną i kochającą żonę, która dała mu pięcioro dzieci – dość, aby odbudować dziedzictwo rodu Coldwater. Na nieszczęście wszystkie z nich były bliźniakami. Dwie pary po chłopcu i dziewczynce i jedna para chłopców, z których jeden zginął w pierwszym roku swojego życia. Wszystkie jego dzieci są teraz w wieku między 6 i 16 lat. Gdy Szkarłatne Bractwo ogłosiło, że Wilki z Kala powrócą, ogarnął go gniew. Nie był to jednak bezkierunkowy szał, czy bezsilna złość. Była to determinacja, ostateczny instykt do zaprzestania ucieczki i podjęcia walki.

Po egzekucji Hektora Balazara i zniszczeniu Kogitatora przejął władzę w mieście. Parlament ogłosił go Naczelnym Wodzem przyznając mu nadzwyczajne przywileje. Teraz musi zapanować nad miastem pogrążonym w chaosie i przygotować je do obrony przed Wilkami z Kala.

Theon Coldwater

Battlefield Calixis Witold_Fiore_Hess Witold_Fiore_Hess