Wilki z Kala

Kala – tłum. miejsce.

Plotki na mieści
Wilki przychodzą od kiedy pamiętają najstarsi ze starych. Co piętnaście lat nadlatują w szarych statkach i zabierają jednego z każdej pary bliźniaków w wieku od 6 do 16 lat. Noszą szare pancerze i rękawice strzelające zielonym ogniem. Nigdy się nie odzywają i zawsze wiedzą, gdzie ukryte są dzieci. Choć ostatnimi razami niewielu próbowało im się sprzeciwić lub chować swoje dzieci.
Dzieci wracają po paru tygodniach. Choć wtedy już ludzie wymawiają słowo “dziecko” że specjalnym naciskiem i mówią tak na nie niezależnie jak stare się staną. Wracają jdnak jako zidiociali impotenci. Ledwo nadają się do jakielkolwiek pracy i większość zostaje umieszczona w specjalnych domach miłosierdzia. Najgorsze jednak nadchodzi podczas okresu, kiedy dzieci osiągają wiek 16 lat. Domy Miłosierdzia bezustannie wtedy rozbrzmiewają płaczem i krzykiem. Dzieci rosną wtedy do rozmiarów półtora raza większych od przeciętnego człowieka w przeciągu kilku tygodniu. Ich opiekunowie mówią, że czasem słychać jak ich kości rosną.
Wilki nigdy nie odwiedzają miasta w innym czasie niż ich ponure żniwa i nikt nie wie skąd przybywają.

Spowiedź Onemegora
Po zniszczeniu Kogitatotra Strażnik Burz w końcu zechciał opowiedzieć coś więcej o Wilkach.
Nasz zakon przybył na Charybdis, aby wyswobodzić tą planetę z pod wpływów Wroga Imperium. Było to przed tak zwanymi “Zbiorami”. Na początku starliśmy się z nimi na pustkowiach poza kopcami. Z początku obie strony działały, aby dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej. Wilki miały w tym przewagę. Wygraliśmy wszystkie potyczki, ale ostatecznie przegraliśmy bitwę. Nie mieliśmy pojęcia skąd przychodzą i za późno zorientowaliśmy się, że potrafią się teleportować. Na początku spotykaliśmy ten sam model co wy teraz. Twardzi, ale ich broń nie była imponująca. Jednak podczas bitwy o kopiec Azeka. Było ich więcej niż mogliśmy przewidzieć. I byli silniejsi. Mieli silniejszą broń, byli przygotowani przeciwko naszym Psykerom i znali nasze taktyki. Przegraliśmy bitwę, ale dowiedzieliśmy się, że w Sektorze trwa wojna. Był to ukryty konflikt i przez ostatnie trzy stulecia zwalczaliśmy wrogów Imperium. Potem przegraliśmy ze SLaughtami i musieliśmy się wycofać.
Wilki z Kala oszczędzają swoje siły. Używają ich tylko tyle, ile potrzebują. Przeciwko wam mogą wysłać więcej sił z lepszą bronią. Byłoby lepiej porzucić ten świat.

Co wiedział Kogitator
Wilki z Kala były w kontakcie z miejskimi kogitatorami od kilku stuleci. Otrzymywały informacje: o populacji i ruchach wojsk w okresie „zbiorów”, i stałe raporty o ilością Psykerów w kopcach i Opactwach Ciszy (miejsca zbioru Psykerów w oczekiwaniu na czarne Statki). Zawsze unikali porywania Psykerów.
Kogitator koordynował również odbiór zwróconych dzieci. Odbywało się to za pośrednictwem transportowców powietrznych.
Jeden z miejskich kogitatorów zawsze był czyniony sztuczną inteligencją i w imieniu Wilkow zarządzał innymi. W ostatnim okresie był to kogitator kopca Lidia. Kogitator przesyłam informację do stacji przekazowej umiejscowionej w ruinach kopca Azeka.
Wilki działają w oddziałach po 9 osobników. Każdy z nich jest niezależną myślącą jednostką, ale ciągle otrzymują rozkazy „z góry”. Dokładne ich źródło nie jest znane. Do walki używają broni opartej na energii. W większości wypadków używają podstawowej wersji. Modyfikacje zostały wprowadzone tylko w walce przeciwko Psykerom (typ II) i Astartes (typ III, IV, V). Kogitator nie posiada dokładnej specyfikacji tych typów.
Kogitator był zadowolony ze współpracą z wilkami. Równocześnie cieszył się ze swojej rosnącej kontroli nad miastem. Jego plan zakładał, aby Szkarłatne Bractwo przejęło pełnię władzy po najbliższych „zbiorach”.
Kogitator również wie, że te zbiory będą ostatnimi. Wilki zabiorą wszystkie dzieci w odpowiednim wieku. Planowały przybycie za 14 dni.

Wilki z Kala

Battlefield Calixis Witold_Fiore_Hess Witold_Fiore_Hess