Battlefield Calixis

Dziennik Bjorna Ulfssona Wpis II

M41.856.03.07

Po chwili znaleźliśmy się w jaskini podobnej do tej, w której spotkaliśmy gwardzistę i jego dziwną zabaweczkę. Zidentyfikował się jako Inkwizytor z systemu Calixis! Z miejsca, które znajdowało się po drugiej stronie Imperium! Okazało się, że było to jakieś urządzenie do podróży, niewątpliwie xenoskiego pochodzenia, jednak dokonało ono czegoś niesamowitego i przeniosło nas przez niemal całą galaktykę w mgnieniu oka! Niestety trafiliśmy na kolejny sektor pośrodku niczego, w dodatku jak wyjaśnił nam Inkwizytor ogarnięty wojną domową.

Razem z Inkwizytorem na planecie znajdowała się jeszcze tajemnicza kobieta imieniem Ephreal, która mogła kontrolować Kulę. Wyjaśniła nam, że znajdujemy się na planecie Maara, która jest Światem Zakazanym, źródłem Psychoneum, Xeno żywiących się energią psioniczną. Razem z nią przybył Inkwizytor Davius oraz dwójka agentów innych sił w sektorze. Pomimo wyraźnych oporów wszyscy zgodzili się pomóc Ephreal w wykonaniu zadania. To znaczy przeszkodzeniu pewnemu watażce z Legionów Zdrajców w odnalezieniu źródła Psychoneum. Wydaje się, że przynajmniej częściowo Ephreal pokrzyżowała mu szyki. Jednak sama została przy tym ranna i cudem przeżyła pomimo starań naszego Aptekarza Naamana.

Kiedy znaleźliśmy się na statku Daviusa, znów za pomocą tej przeklętej kuli – chociaż zdaje się, że straciła ona swoje właściwości, przynajmniej chwilowo – podczas próby rozeznania się w sytuacji, na uroczystej kolacji zorganizowanej przez Inkwizytora doszło do niemałej rozróby, jeden z „agentów” innych sił próbował zabić wszystkich obecnych. W dodatku sam okazał się plugawą istotą złożoną z wijących się robaków. Wiele widziałem podczas swojej służby jako Astartes ale to było wyjątkowo dziwne. Cały ten sektor jest dziwny i nie podoba mi się to, że utknęliśmy tutaj bez wsparcia, bez kontaktu ze Strażą Śmierci i innymi Astartes. Wydaje się, że jesteśmy jedynymi, którzy mogą tutaj przywrócić porządek ponieważ samozwańczy Inkwizytorzy, Lord Gubernator Sektora oraz istota imieniem Boris Kozlowski zdają się prowadzić konkurs na największego heretyka. Na brodę Russa, nawet jeśli będziemy musieli zrobić to sami to przywrócimy tutaj porządek!

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.