Battlefield Calixis

Dziennik Bjorna Ulfssona Wpis IV

M41.856.04.18

Zniecierpliwieni bełkotem całej trójki postanowiliśmy się spotkać z tymi, którzy na tym zadupiu pełnią rolę Adeptus Mechanicus. Szkarłatne Bractwo odwiedziliśmy w asyście Magosa Yevgeny’a Kaspersky’ego – Głównego Tech-Kapłana statku Daviusa. Okazało się, że cały system miasta jest podpięty pod ostatni sprawny cogitator kopca. Monitoruje on dosłownie wszystkie systemy. Udzielił nam trochę informacji na temat tych Wilków z Cala, jednak odmówił przekazania jakichkolwiek danych na temat Twierdzy Mecada i Kopca Jehuda.

Postanowiliśmy spotkać się z nomadami żyjącymi poza miastem. Dziwnym trafem akurat przybywała do miasta ich karawana. Na nasz widok cała ta zgraja obdartusów zatrzymała swoje pojazdy i rzuciła się na kolana. Ich przywódczyni – młoda kobieta w białych szatach powiedziała, że zaprowadzi nas do ich przywódcy.

Podczas lotu do obozu nomadów zostaliśmy zaatakowani przez nowoczesną broń, której mieszkańcy kopca prawie w ogóle nie posiadają. Nasz statek został uszkodzony i byliśmy zmuszeni zmasakrować nomadów, którzy wzięli nas za Wilki z Cala.

Podczas tej niefortunnej potyczki, kapłanka przyznała, że ich przywódca również jest Astartes, który został tutaj w ukryciu. Jednak istota, którą spotkaliśmy była tylko drwiną z naszego rodzaju, zrodzony na skutek jakiegoś ohydnego eksperymentu olbrzym był do nas podobny, ale z pewnością był wynaturzeniem. Jednak powiedział, że był w kopcu Jehuda. Potwierdził nasze przypuszczenia, że Wilki dostają informacje o bliźniakach z cogitatora miasta. Oddał się tez naszemu osądowi i wręcz sam poprosił nas abyśmy go zniszczyli jeśli uważamy go za wynaturzenie.

Jeszcze nie wiem co z nim zrobić, z pewnością jeszcze nam się przyda, dlatego muszę powstrzymać moich pobratymców przed zniszczeniem go zanim straci przydatność.

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.