Battlefield Calixis

Dziennik Bjorna Ulfssona, Wpis V

Rozmowę z wynaturzeniem przerwał nam atak Wilków z Kala. Wycofaliśmy się do trike’ów, które były ukryte w jaskini „Pana Bąbelka”. Jednak na równinie zostaliśmy zaatakowani zanim zjawił się nasz lądownik. Te stwory, a raczej należałoby powiedzieć: te maszyny, nie okazały się zbyt wymagającymy przeciwnikami. Ich broń nie czyniła wiele szkód, jedynie w przypadku bardzo szczęśliwego trafienia. Związani walką odnieśli straty i szybko się wycofali. W ferworze walki Pan Bąbelek zniknął.

Kiedy dostaliśmy się na statek, wydaliśmy rozkazy aby zebrać jak najwięcej danych dotyczących ataku. Niestety poszukiwania za pomocą sensorów okazały się całkowicie bezowocne. Otrzymaliśmy jednak astrotelepatyczną wiadomość od Strażników Burzy, jeden z nich miał wkrótce pojawić się w systemie, do tego czasu mamy wstrzymać się z wszelkimi działaniami.

Zaafielowi udało się zniszczyć moduł nadawczy jednego z Wilków i w ten sposób weszliśmy w posiadanie głowy tego konstruktu. Według ekspertyzy Kaspersky’ego, pochodziła ona z Mrocznych Wieków Technologii. Próba jej uruchomienia i wyśledzenia sygnału sterującego z maszynami wydała nam się zbyt niebezpieczna. Niestety niepotrzebnie oszczędzaliśmy Inżyproroka, gdyż następnego dnia został zabity podczas próby wyłączenia oszalałego Kogitatora.

Comments

Witold_Fiore_Hess g0trrI

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.