Battlefield Calixis

Dziennik Naamana, Wpis III

System Charybdis to zaiste dziwne miejsce. Dane Imperialne wskazują że ostatni Adepta opuścili ten świat 80 lat temu, jednak jego rozkład zaczął się 300 lat temu, kiedy łatwo dostępne surowce się skończyły. Nieróbstwo popchnęło ludzi do rebelii 150 lat temu, a jej konsekwencją było ograniczenie dostępu ludności do broni i pancerzy, co dodatkowo popchnęło świat w ruinę. Teraz na planecie żyje jedynie garstka dawnej populacji, ograniczona do jednego kopca.

Nasz nawigator wykrył anomalie w spaczni, dlatego wyskoczył na dalekich rubieżach systemu. Wkrótce nasze Wróże Głębokiej Próźni wykryły pobojowisko z pola bitwy między imperialnymi statkami a eldarami. Żaden z niewielkich Imperialnych raiderów nie został zidentyfikowany, co mogło nam wskazać że byli to piraci. Auspexy wykryły że do naszego kadłuba wbił się spory kawałek kosmicznego złomu. Jako że to było mało prawdopodobne, razem z braćmi wyruszyliśmy zbadać sprawę. Nasze przypuszczenia okazały się słuszne i okazał się to być mały desantowiec z symbolem wilka z przedziwnym urządzeniem do przetrawienia naszego kadłuba. Wewnątrz znaleźliśmy tuby desantowe wypełnione po brzegi obrzydliwymi biokonstruktami nieznanego pochodzenia (yu’vath?). Po wymontowaniu kogitatora, oczyściliśmy to plugastwo.

Z planety naprzeciw nam wyleciały 2 systemowce, wysyłające sprzeczne informacje. Najpierw okrzyki radości, a potem bardziej formalny ton. Trochę trwało nim ustaliliśmy miejsce spotkania i osobę decyzyjną. Co ciekawe: rząd Charybdis jest wybierany demokratycznie, a Hektor Balazar III z rodu Virg z którym mieliśmy się spotkać, jest jakimś Ministrem do kontatku z osobami spoza kopca.
Dowiedzieliśmy się też że musimy ocalić populację przed piratami, którzy przybędą za 25 dni i zabiorą ich dzieci, co czynią co 15 lat. Niestety nie mogliśmy zbytnio przyśpieszyć naszej podróży, jako że pas asteroid wewnatrz systemu wytwarzał dziwne fale grawitacyjne. Tak samo słońce miało kształt wrzeciona. Przedziwne!

Dziwom nie było końca, gdy na reszcie przybyliśmy na planetę, znaleźliśmy komitet powitalny związany, a zamiast nich stał tam Theon Coldwater i jego banda najmitów uzbrojona w pałki! Przedziwne! Mówił on że stanowią siłe, która chce oprzeć się najeźdźcom. Jednak sami nie są w stanie, jako że siły piratów liczą około 40 statków! Potężna flota, jak na piratów. Dziwom nie było końca – prawie wszystkie dzieci na tej planecie rodzą się jako bliźnięta, a piraci kradną jedno bliźnię w wieku od 6 do 16 lat. I zawsze wiedzą gdzie jest! Dziwy nad dziwami! Theon poprowadził nas do swego przywódcy – ostatniemu kapłanowi z Eklezjarchii, który powiedział nam więcej o tym świecie i o problemie piratów. Co ciekawe i on i Theon i ktokolwiek spytany, kategorycznie sprzeciwiał się naszej planowanej wyprawie do kopca Jehuda – który to rzekomo jest zakazany.

W końcu przybył Baltazar III, ze swą świtą i zaczął namawiać nas do zaniechaniu oporu wobec piratów – ponoć piraci od 120 lat, zabierają bliźniaki, jeszcze w czasach, gdy było tu Imperium! Zadziwiające! Kolejnym rewelacjom nie było końca: Piraci oddają bliźnięta, ale ogłupione niczym ogryni, a potem w ciągu dwóch lat rosną do gigantycznych rozmiarów! Przedziwne! Oddają 9 na 10, a część zatrzymują. PODEJRZANE! Manipulacja genetyczna na dzieciach, mogą tworzyć własną armię abominacji. Nie chce nawet myśleć co mogą próbować osiągnąć. Dodatkowo – populacja tego świata na co dzień używa technologii xenos. Ten świat jest zepsuty do szpiku i trzeba gruntownie go przebadać, aby poznać rozmiar tej herezji.

Forteca Medeca i kopiec Jehuda jest zakazany edyktem Strażników Burzy. Edykt ten wydano 800 lat temu! Przedziwne! Musimy skontaktować się z zakonem i poprosić o zniesienie blokady. Inaczej każdy fanatyk na tej planecie będzie próbował nas powstrzymać, a wtedy zginą. Nie to żeby mnie ręka nie świerzbiła, aby oczyścić tą przebrzydłą planetę. Jest jak zgniłe jabłko – rozkład toczy je od zewnątrz i wewnątrz. Ale najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się co tu się dzieje, potem przyjdzie czas na gruntowne oczyszczanie.

Comments

Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.