Battlefield Calixis

Dziennik Naamana, Wpis IX

Nie będzie wpisu VIII, gdyż nabawiłem się choroby, która zwaliłaby z nóg największego czempiona – krwawej biegunki. W malignie śniłem o dalekich krainach, stalowym niebie, a także ciemnym oceanie rozjaśnianym przez błyskawice nadchodzącej burzy.
Zapewne był to zwiastun tego co nadejdzie. Strażnik Burzy Onomegor Bitewna tarcza udał się z nami do kopca Yehuda, aby obudzić go z jego snu. Wylądowaliśmy przed bramą i zostaliśmy napadnięci przez Wilki z Cala, które najwyraźniej na nas czekały w zasadzcce. Ich żałosne wysiłki spełzły na niczym wobec gniewu Dzieci-tfu! Synów Imperatora! (Wnuków!).

Jednak spotkaliśmy nowy typ tych dziwnych maszyn – szczupłe i zwinne, wyposażone w karabiny snajperskie o wielkim zasięgu. Wróg dostosowuje się do sytuacji, takoż i my się dostosujemy do konfrontacji.

Dotarliśmy do Fortecy Straży Śmierci. Olbrzymie wrota rozwarły się przed nami i powitał nas…Nagi zarośnięty i stary kosmiczny marine. Nie pamiętał swego imienia i był dość szalony. Po krótkiej (niezbyt owocnej) rozmowie, skierowaliśmy się na obchód twierdzy a w szczególności dobrze wyposażonej zbrojowni i parku maszynowego.

Rozmowa z kogitatorem kopca wykazała że w kryptach stazy czeka na przebudzenie 900 tys. żołnierzy Gwardii Imperialnej z Czerwonych Koszul z Briton (zadziwiające). A także 2 miliony zwykłej populacji kopca w tym zespół Adeptus Mechanicus do obsługi fabryk i urządzeń kopca. Uruchomiliśmy systemy obronne, aby nikt nie dostał się do kopca. Postanowiliśmy przebudzić na początek Mechanicus, aby powoli przywrócili kopiec do życia i przygotowali go do nadchodzącej bitwy z Wilkami.
Przy tej okazji zauważyliśmy że dwie krypty stazy są puste. Należały one do Wielebnego Callahana oraz Johannesa Daviusa (chyba). Czas zadać im kilka pytań.

WTEM! Na orbicie pojawiła się flota kilkunastu statków należąca do Siostr Bitwy z Sektora Hexagon, która ściga Arcy-Heretyka Borisa “Blade’a” Kozlovskiego. Po krótkiej astopatycznej wymianie zdań, przesłaliśmy im dane nawigacyjne, aby przybyły jak najszybciej bez strat na Charybdis i dołączyły do walki z Wilkami z Kala! Chwała Imperatorowi i Śmierć Zdrajcom i Heretykom!

Comments

Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.