Battlefield Calixis

Dziennik Naamana, Wpis VII

Nasze podejście na kogitator, zostało zatrzymane przez barierę nie do sforsowania – tarczę próżniową. Jedynym wyjściem z sytuacji było zawalenie całego budynku, albo zbombardowanie dzielnicy. Utrata kogitatora wiązałaby się ze znacznymi stratami ludności, szybka kalkulacja wykazywała przewidywane straty na poziomie przynajmniej 50%. Sporo, ale do zaakceptowania, jeśli miałoby to oznaczać odzyskanie kontroli nad miastem.

Tymczasem wycofaliśmy się aby skonsolidować naszą pozycję, kiedy zauważyliśmy zbliżające się wojska. If wyposażenie zdradzało iż są nowi na tej planecie. Ich przywódca zidentyfikował się jako Rogue Trader Brunhilda van Voigt. Przybyła ona razem z wysłannikiem Strażników Burzy Onemegorem Bitewną Tarczą. W końcu jakieś dobre wieści. Udaliśmy się niezwłocznie do naszego statku, spotkać się z Onomegorem.

Ku mojemu zaskoczeniu na statku znajdował się też Pan Bąbelek. Natychmiast zechciałem zlikwidować to ścierwo, jednak większość braci była za oszczędzeniem jego marnego żywota. Wydaje się że jedynie Za’afiel oraz Onemegor podzielą moją odrazę do tej kreatury. Który to brat Onemegor, zachęcił nas byśmy jak najszybciej rozpoczęli bombardowanie siedliska herezji, jakim jest kopiec Lidia.

Zagroził do tego że jeśli tego nie zrobimy, nie da nam pozwolenia na przebudzenie kopca Jehuda. Jego zapał wydał mi się podejrzany, biorąc pod uwagę historię tej planety, podejrzewam że przegrali kiedyś z wilkami z Kala i chce zmazać swą hańbę, razem z mieszkańcami tej planety. Przekonałem go że wstrzymamy się z bombardowaniem do czasu, aż wilki przybędą zabrać bliźniaki i że użyjemy populacji jako przynęty. To rozwiazanie go tymczasowo usatysfakcjonowało.

Tymczasem Rogue Trader napomknął że posiada działające teleportarium na swoim statku. Na Niespodziewane Zwroty Akcji Imperatora, dzięki temu możemy przeprowadzić chirurgiczny atak do wnętrza tarczy. Kogitator nie ma dośc mocy, aby utrzymać tarczę by chroniła równocześnie przed wejściem na piechotę i atakiem przez spacznię. Przygotować się do ataku.

Comments

Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.