Battlefield Calixis

Dziennik Naamana, Wpis X

Po dozbrojeniu się wyruszyliśmy na zbrojny rekonesans do kopca Azeka, w którym Strażnicy Burzy stoczyli przegraną walkę z Wilkami z Kala.

Kopiec był w stanie ruiny, poznaczony bliznami bitwy. Objąłem dowodzenie na czas tej misji. Poruszaliśmy się ostrożnie. Nasz kronikarz wyczuł psychiczną emanację z centrum kopca i w tamtą stronę się udaliśmy. Spostrzegliśmy coś na kształt serwoczaszki, jednak wyraźnie budowy Wilków. Udało nam się ją zniszczyć zanim nadała sygnał o naszej obecności.
Po drodze minęliśmy dwa patrole wilków – 9 i 36 jednostek.
W pewnym momencie natrafiliśmy na sygnał Strażników Burzy – wysłałem Onomegora aby to sprawdził, Zaafiel podążył za nim.
Natrafili na ciało Strażnika Burzy na placu obok fontanny, mimo że to była pułapka, należało sprawdzić czy genoziarno zostało odzyskane. Okazało się że była to pułapka, a ciało było oczyszczone i pochodziło z poprzednich walk. 9 wilków zaatakowało Onomegora i rozkazałem go teleportować na pokład statku, a Zaafielowi się wycofać.
Wilki zostały powiadomione o naszej obecności i rozpostarły psychiczną tarczę, która blokowała teleportację.

Dotarliśmy do olbrzymiej kawerny pod główną osią kopca. Ku naszemu zaskoczeniu pomiędzy fortyfikacjami wilków przechadzali się ludzie. Zapewnie porwani z kopca Lidia, jednak nie wyglądali jak niewolnicy, a jak kolaboranci. Zdrajcy.

Źródło pola dobiegało z pod ziemii, jednak atak frontalny nie wchodził w grę. Dzięki auspexowi znaleźliśmy wejście do kanałów. Zaafiel dotarł do posterunku Wilków, obsadzającego działka strażnicze, jednak nim zdążyliśmy zająć pozycje do ataku, otwarła się za nami Brama Wieczności. Bjorn i Medus niewiele myśląc przeszli przez bramę. Po chwili Medus wrócił i powiedział abyśmy poszli za nim.

Pojawiliśmy się w jakimś pomieszczeniu gospodarczym w którym klęczało 3 ludzi, jeden z pewnością był wiedźmą, która utrzymywała bramę. Jeden z nich – Thaddeus powiedział że są sankcjonowanymi psykerami i więźniami Wilków, które wykorzystują ich do zasilania jakiejś plugawej maszyny, która rozdziera rzeczywistość. Co gorsza, większość z nich kolaboruje z wilkami przekupiona świecidełkami! Zaskoczeniem okazało się ze jesteśmy na innej planecie, a ten klęczący osobnik to psionik ogromnej potęgi! Wilki faszerująch ich narkotykami, które zwiększają ich moc psychiczną, a narkotyki dostają z kopca Azeka. Zagrożenie Wilków jest dużo większe niż podejrzewaliśmy. Jednak nie mogliśmy na ślepo rzucać się do walki na obcej planecie, musielismy najpierw zabezpieczyć własną, więc powróciliśmy zostawiając obietnicę zemsty na Wilkach za występki przeciwko ludzkości!

Zajęliśmy pozycje do ataku. Chirurgiczne uderzenie teraz, póki nie wiedza gdzie jesteśmy pozwoli nam zniszczyć ich psioniczną macierz i położyć tarczę zła. Śmierć Plugawym Plugastwom!

Comments

Witold_Fiore_Hess LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.