Battlefield Calixis

Operacja Czeski film.

Questions are for the briefing room, not the field.

Davious zasypany gradem pytań utrzymywał że wszystkich odpowiedzi jest w stanie udzielić nam Ephreal, jakaś lokalna mistyczka. Dowiedzieliśmy się że znajdujemy się na planecie Mara, do niedawna objętej kwarantanną ze względu na jakiegoś rodzaju demoniczne robactwo które się na niej rozpleniło. Robactwo to ostatnio gdzieś zniknęło co bardzo zmartwiło Inkwizycję.
Oprócz Daviousa i Ephreal na planecie znajdowali się też przedstawiciele sił zaangażowanych w wojnę domową. Ojciec Zapomnienia reprezentował gubernatora Lazerusa a Sephira Spefh Lord Orlean Raynolds. Żadne z nich nie wydawało się godne zaufania. Ephreal poinformowała nas że jesteśmy jedynymi siłami Straży Śmierci i prawdopodobnie Kosmicznych Marines w sektorze. Jedyną naszą nadzieją było przedostanie się do opuszczonej twierdzy Straży Śmierci, tam mogliśmy odnaleźć sprzęt i być może sposób na wydostanie się z tego zapomnianego przez Imperatora sektora. Niestety mieliśmy bardziej palące zajęcia, flota heretyków zbliżała się do Mary i Ephreal poprosiła nas abyśmy pomogli jej zagrodzić im dostęp do źródła psychoneum; demonicznego robactwa z którego słynęła ta planeta. Po krótkich namowach wszyscy zgromadzeni przystali na krótkotrwały rozejm i wzięliśmy się do roboty.
Siły wroga były przeważające i Ephreal postanowiła ewakuować wszystkich; znów za pomocą przeklętej Xenoskiej Kuli, sama została przy tym ranna; postrzelona przez dowódcę heretyków Magistra Calculus Logi Praetoriusa, zdrajcy z Mechanikum. Znaleźliśmy się na pokładzie krążownika klasy Lunar który miał zabrać nas do twierdzy. Podczas podróży mieliśmy dogadać się z przedstawicielem któregoś z samozwańczych władców sektora, jednak szybko okazało się, że Ojciec Zapomnienia jest przedstawicielem dziwnej rasy Xenos i postanowił zabić nas wszystkich. Po tym jak zmiażdzyłem jego czaszkę i rozpadł się na tysiące larw pomyślałem, że gubernator Lazarus prawdopodobnie nie jest osobą z którą chcemy się sprzymierzać…

Comments

Witold_Fiore_Hess wlochdawid

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.