System Charybdis

Sektor Calixis
Podsektor Adrantis
System Charybdis
Gwiazda Prima Superbia typu anomalnego
Planety od najdalej wysuniętej od gwiazdy i ich księżyce:
Ovo; Zguba i Zemsta
Scyllis; Głowa Pierwsza i Głowa Druga
Charybdis; Grzmot
Malum; Pirus i Pierus

Inne ciała niebieskie
Pas Prawości
Pas asteroidów między planetami Scyllis i Charybdis. Po całym pasie rozsiane są opuszczone kopalnie i placówki eksploracyjne. Wiele z nich mozna by z łatwością przywrócić do używalności. Pas stanowił również naturalne miejsce do umieszczenia systemów obrony orbitalnej i doków naprawczych dla floty obronnej. Wszystkie te instalacje zostały rozbrojone po Rebeli.
Kule Armatnie
Cztery skupiska asteroidów – przypuszczalnie pozostałości planet, które nie przetrwały gwałtownej przemiany głównej gwiazdy. Kartacz, Haubica i Kolumbryna znajdują się między Scyllis a Pasem Prawości. Falkonet, zwany Pestkami ulokowwny jest między Pasem a Charybdis. Wszystkie były eksploatowane i znaleziono na nich wiele rzadkich materiałów.

Zagrożenia
System stale nawiedzany jest przez anonalie grawitacyjne wystepujace na płaszczyźnie Pasa Prawości. Dodatkowym zagrożeniem są ciągłe zabużenia spaczni w całym systemie a skupiające się wokół Głowy Drugiej. Nigdy nie wyjaśniono przyczyn tego zjawiska, ale łaczone je z licznymi ruinami różnych ras Xenos rozsianymi po systemie. Wiele teorii uwzglednia system Charybdis, jako pole wieloletniej kampanii w jakiejś odległej wojnie. System tak bogaty w zasoby naturalne musiał być strategicznie ważny dla każdej rasy próbującej zdobyć przewagę w sektorze Calixis. Ostateczne zwycięstwo i kontrolę nad nim osiągnęło Imperium Ludzkości ku chwale Imperatora.

System Charybdis

Battlefield Calixis Witold_Fiore_Hess Witold_Fiore_Hess